de_DE.utf8 en_GB.utf8 fi_FI.utf8
   New user?

        All

Open Playoff 1-8
Frizzly Bears - Bora 4 - 9  Game play
Uprising - thebigEZ 2 - 11  Game play
7 Schwaben - Fluying Ultimate Junta 11 - 8  Game play
JetSet - GER U20 10 - 7  Game play
Open Playoff 1-8 Semifinals
QF Winner 1 - QF Winner 2 ? - ?
QF Winner 3 - QF Winner 4 ? - ?
QF Loser 1 - QF Loser 2 ? - ?
QF Loser 3 - QF Loser 4 ? - ?
Open Playoff 1-8 Finals
SF Winner 1 - SF Winner 2 15 - 11  Game play
SF Loser 1 - SF Loser 2 15 - 12  Game play
SF Winner 3 - SF Winner 4 14 - 15  Game play
SF Loser 3 - SF Loser 4 11 - 15  Game play
Open Playoff 9-16
Hardfisch - Eazy EastKoast 12 - 4
Hardfisch Masters - Frühsport 0,2 14 - 6
Hard2Fisch - AArhus Ultimate 10 - 9
FNT (FrankN) - Deine Mudder 7 - 11
Women Playoff 1-8
Danish Dynamite - Metronom 14 - 2
FAB - Hucks 9 - 3
Seagulls - GER U20 Women 15 - 2
JinX Masters - Seagulls Masters 5 - 4

Sat 9.4.2022 SV West Eimsbüttel

Open Pool A
08:30 Field 1 Eazy EastKoast - GER U20 5 - 11
08:30 Field 2 Frizzly Bears - FNT (FrankN) 13 - 10
10:50 Field 1 FNT (FrankN) - GER U20 7 - 9
10:50 Field 2 Eazy EastKoast - Frizzly Bears 2 - 15
13:10 Field 1 FNT (FrankN) - Eazy EastKoast 11 - 4
13:10 Field 2 GER U20 - Frizzly Bears 5 - 10
Open Pool B
08:30 Field 3 Deine Mudder - JetSet 7 - 9
08:30 Field 4 Bora - Hardfisch 10 - 8
10:50 Field 3 Hardfisch - JetSet 8 - 9
10:50 Field 4 Deine Mudder - Bora 7 - 10
13:10 Field 3 Hardfisch - Deine Mudder 10 - 6
13:10 Field 4 JetSet - Bora 12 - 11
Open Pool C
09:40 Field 1 AArhus Ultimate - thebigEZ 7 - 9
09:40 Field 2 Hardfisch Masters - 7 Schwaben 7 - 8
12:00 Field 1 7 Schwaben - thebigEZ 11 - 8
12:00 Field 2 AArhus Ultimate - Hardfisch Masters 7 - 9
14:20 Field 1 7 Schwaben - AArhus Ultimate 7 - 9
14:20 Field 2 thebigEZ - Hardfisch Masters 12 - 6
Open Pool D
09:40 Field 3 Fluying Ultimate Junta - Hard2Fisch 9 - 7
09:40 Field 4 Frühsport 0,2 - Uprising 2 - 14
12:00 Field 3 Uprising - Fluying Ultimate Junta 7 - 6
12:00 Field 4 Frühsport 0,2 - Hard2Fisch 3 - 6
14:20 Field 3 Hard2Fisch - Uprising 3 - 12
14:20 Field 4 Fluying Ultimate Junta - Frühsport 0,2 10 - 2

Sat 9.4.2022 Wolfgang-Meyer-Sportanlage

Women Pool A
09:00 Field 1 Danish Dynamite - Seagulls Masters 15 - 3
09:00 Field 2 Hucks - GER U20 Women 11 - 4
11:00 Field 1 GER U20 Women - Seagulls Masters 2 - 11
11:00 Field 2 Danish Dynamite - Hucks 13 - 4
13:00 Field 1 GER U20 Women - Danish Dynamite 2 - 15
13:00 Field 2 Seagulls Masters - Hucks 6 - 5
Women Pool B
10:00 Field 1 JinX Masters - Metronom 9 - 8
10:00 Field 2 FAB - Seagulls 6 - 7
12:00 Field 1 FAB - JinX Masters 8 - 6
12:00 Field 2 Metronom - Seagulls 5 - 11
14:00 Field 1 Metronom - FAB 4 - 12
14:00 Field 2 Seagulls - JinX Masters 9 - 4

Sun 10.4.2022 SV West Eimsbüttel

Open Playoff 9-16 Semifinals
09:00 Field 1 AArhus Ultimate - FNT (FrankN) 11 - 15
09:00 Field 2 Eazy EastKoast - Frühsport 0,2 9 - 12
09:00 Field 3 Hard2Fisch - Deine Mudder 9 - 12
09:00 Field 4 Hardfisch - Hardfisch Masters 13 - 6
Open Playoff 9-16 Finals
11:45 Field 1 SF Loser 1 - SF Loser 2 ? - ?
11:45 Field 2 SF Winner 1 - SF Winner 2 ? - ?
11:45 Field 3 SF Loser 3 - SF Loser 4 ? - ?
11:45 Field 4 SF Winner 3 - SF Winner 4 ? - ?
Women Playoff 1-8 Finals
13:25 Field 2 SF Winner 1 - SF Winner 2 ? - ?

Sun 10.4.2022 Wolfgang-Meyer-Sportanlage

Women Playoff 1-8 Semifinals
09:00 Field 1 Metronom - Hucks ? - ?
09:00 Field 2 GER U20 Women - Seagulls Masters ? - ? Game history
10:00 Field 1 Danish Dynamite - FAB ? - ?
10:00 Field 2 Seagulls - JinX Masters ? - ? Game history
Women Playoff 1-8 Finals
11:00 Field 1 SF Loser 3 - SF Loser 4 ? - ?
11:00 Field 2 SF Winner 3 - SF Winner 4 ? - ?
12:00 Field 1 SF Loser 1 - SF Loser 2 ? - ?

Timezone: Europe/Berlin. Local time: 9.12.2022 00:32


iCalendar (.ical)Grid (PDF)List (PDF)Printable version